ŽENE U SPORTU

U današnje vrijeme sve je više aktualna tema - Žene u sportu s kojom se počeo baviti sve više sustav sporta, osobito pojedine institucije, mediji ali i društvena zajednica u cjelini.

Kako bi stavili naglasak na predmetnu tematiku koja sve više interesira dionike iz sustava sporta i šire Društvo sportaša veterana i rekreativaca posebnu pažnju posvetit će ovoj temi u 2022. godini. Organizirat će se predavanja i okrugli stolovi na predmetnu temu, a sudionice istih bit će uvažena imena – bivše i sadašnje vrhunske sportašice, članice DSVR-a, ali i vanjske stručne suradnice iz sustava sporta, zdravstva i šire koje kontinuirano i nesebično dijele znanja i iskustva na navedenu temu te se zalažu za promociju žena u sportu, veću vidljivosti ženskih natjecanja u medijima, većem poštovanju i jednakosti između žena i muškaraca u svijetu sporta te veće prisutnosti žena na upravljačkim funkcijama u sustavu sporta.

Jedan od ciljeva DSVR-a je proširiti bazu članstva sa ženskim imenima – sadašnjim i bivšim vrhunskim sportašicama koje mogu doprinijeti u radu DSVR-a, ali i izreći sve ono što se još u društvu nije čulo, a u interesu je boljitka, razvoja i involviranja žena u društvenu zajednicu osobito kako se bivše vrhunske sportašice koje su označile povijest iz mnogih sportova ne bi zaboravile. Takve sportske legende zaslužuju mjesto u društvu gdje svoje znanje i iskustvo mogu staviti u funkciju sustava te doprinijeti mladim sportskim naraštajima.

Svakako je za napomenuti kako je jedna od preporuka Međunarodnog olimpijskog odbora da se ženama osigura ravnopravnost u svim područjima djelovanja, aktivnostima i obnašanjima dužnosti u sportu, a u Republici Hrvatskoj takvo uporište pruža Komisija za skrb o ženama u sportu koju je osnovalo Vijeće Hrvatskog olimpijskog odbora 1996. godine.

• U nastavku možete pogledati i poslušati TV i radijske emisije u kojima su gostovale naše uvažene članice.

Također, možete pogledati prezentacije na temu ŽENE U SPORTU te dokumente koji su dostupni široj javnosti, a bave se i zalažu za predmetnu tematiku.

Uloga bivših vrhunskih sportašica u hrvatskom društvu

Laudato TV - Klaudija Bubalo

Klaudia Bubalo o Sport Festu

Dodjela državne nagrade za sport

Wikipedija - Klaudija Bubalo

Sportske novosti - Klaudija Bubalo

Sportklub - Klaudija Bubalo

Popularizacija žena u sportu

KLAUDIJA BUBALO

Karijeru mi je prekinula letvica parketa koja se zabila u butinu

KLAUDIJA BUBALO

SPORT FEST 2019. - 04.10.2019. - SUDJELOVANJE ČLANOVA DSVR (Klaudija Bubalo, Marija Anzulović, Tomislav Paškvalin, Sulejman Tabaković, Željko Mavrović, Eleonora Kovač) NA SPORT FEST KONFERENCIJI 2019.

BIOGRAFIJA - KLAUDIJA BUBALO

Laudato TV - Marija Anzulović

Marija Anzulović dobitnica godišnje nagrade 'Franjo Bučar'

MARIJA ANZULOVIĆ

Marija Anzulović: Uz savršenu organizaciju uspijevam posložiti sve ono što se očekuje od mene

Marija Anzulović na konferenciji Sport Fest 2019

MARIJA ANZULOVIĆ

Uključivanje i ostanak djece u sportu

MARIJA ANZULOVIĆ

PRIMJER DOBRE PRAKSE BIVŠIH VRHUNSKIH SPORTAŠICA (AS-A) U SUSTAVU SPORTA I RAZVOJ SURADNJE IZMEĐU SPORTSKIH UDRUGA NA NACIONALNOJ RAZINI

BIOGRAFIJA - MARIJA ANZULOVIĆ

ERNA HAWELKA

Erni Hawelki Rađenović nagrada “Franjo Bučar”

ERNA HAWELKA

Dobitnica najveće nagrade HOO-a Matija Ljubek za životno djelo u području sporta 2015. je olimpijka Erna Hawelka

GK Novi Zagreb

ČESTITAMO ERNI HAWELKI RAĐENOVIĆ NA NAGRADI ZA ŽIVOTNO DJELO

BIOGRAFIJA - ERNA HAWELKA

ĐURĐA FOČIĆ-ŠOUREK

Đurđa Fočić-Šourek dobitnica državne nagrade za sport Franjo Bučar za životno djelo

ĐURĐI FOČIĆ ŠOUREK NAGRADA ZA ŽIVOTNO DJELO

Trofej SSGZ kao nagradu za životno djelo dobila je Đurđa Fočić Šourek

ODRŽANO JE PROGLAŠENJE SPORTAŠA GRADA ZAGREBA, 17.12.2018. - ČESTITKE SVIM LAUREATIMA!

BIOGRAFIJA - ĐURĐA FOČIĆ-ŠOUREK

Zina Urlić

Nagrade za životno djelo ide Zini Urlić

Zina Urlić dobitnica nagrade Franjo Bučar za životno djelo

RAZGOVOR SA ZINOM URLIĆ ‘Bit ću trenerica dok god me djeca vole i poštuju’

Župan Dobroslavić i zamjenica Marević primili Zinu Urlić

BIOGRAFIJA - ZINA URLIĆ

Renata Šašak

Wikipedija - Renata Šašak

BIOGRAFIJA - RENATA ŠAŠAK

Hrvatski radio - Branka Batinić

Stolnoteniska legenda Branka Batinić

Hrvatica ima 62 godine i pobjeđuje trostruko mlađe: ''Ne volim gubiti''

Branka Batinić – posebna i neponovljiva sportašica

ISKRENE ČESTITKE UPUĆUJEMO GOSPOĐI BRANKI BATINIĆ NA NAGRADI HOO-a MATIJA LJUBEK ZA 2021. GODINU!

BRANKA BATINIĆ

STOLNOTENISKA LEGENDA BRANKA BATINIĆ - PUNO SE TOGA PROMIJENILO. ČINI MI SE DA SMO MI TRENIRALI JAČE, NISMO IMALI OSJEČAJ DA SE ŽRTVUJEMO, BILI SMO JEDNA SPECIFIČNA GENERACIJA

BIOGRAFIJA - BRANKA BATINIĆ

Danira Nakić Bilić

Izložba Igra sporta i umjetnosti u Kneževoj palači

Danira Nakić Bilić dobitnica nagrade Franjo Bučar

Wikipedija - Danira Nakić Bilić

DANIRA NAKIĆ BILIĆ

OTVORENA IZLOŽBA „IGRA SPORTA I UMJETNOSTI“

BIOGRAFIJA - DANIRA NAKIĆ BILIĆ

Hrvatice osvojile broncu

ANA-MARIJA BUJAS ČELAN

Bujas-Čelan u posljednjoj sekundi borbe osvojila broncu

BIOGRAFIJA - ANA-MARIJA BUJAS ČELAN

OSTALE OBJAVE I DOKUMENTI - ŽENE U SPORTU

Prezentacija - Popularizacija žena u sportu

Popularizacija žena u sportu
PREDAVAČI Klaudija Bubalo, prof.
Eleonora Kovač, prof.
DATUM 11.10.2018.

Gender equality in sports Croatian.pdf
Hrvatska i sportašice na olimpijskim igrama