BIOGRAFIJE - Marija Anzulović

ime i prezime: Marija Anzulović
    sport: odbojka
    status člana: Redovan - DA

Bivša vrhunska sportašica iz odbojke, članica odbojkaške reprezentacije dugi niz godina, po struci univ. bacc. cin. Danas radi pri Zagrebačkim odbojkaškim savezom, predana je stručna djelatnica - trenerica ženskih selekcija odbojke. Svoje iskustvo i stečena znanja prenosi na sve dobne skupine, a time pridonosi u razvoju sustava sporta kako gradske tako i nacionalne razine. Predsjednica je Društva sportaša veterana i rekreativaca, predsjednica je Zaklade DSVR-a te članica Stalnog radnog tijela DSVR Lice i naličje vrhunskog sporta, tijela koje se zalaže za kvalitetniju zdravstvenu zaštitu sportaša. Također, rado se odaziva na sportske konferencije na kojima sudjeluje kao predavač, iznoseći teme koje su bitne za razvoj svih segmenata sporta, stručni kadar, sportska natjecanja, uloga žene – bivših vrhunskih sportašice u sustavu sporta, a sve kako bi doprinijela u razvoju svega navedenog. Aktivna je promotorica sporta RH kroz razne manifestacije, događanja i projekte.
    Posebno je za spomenuti sportski angažman u Europskom projektu DSVR-a „Active in Sport Again“ gdje je sudjelovala u svim aktivnostima te kreiranju Edukativne Brošure i Priručnika „Active in Sport Again“. Brošura je edukativnog karaktera i namijenjena je bivšim vrhunskim sportašima, ali i svim drugim osobama iz sustava sporta, a naglasak je na uključenost bivših sportaša u sport i rekreativne aktivnosti te briga o zdravstvenom statusu bivših sportaša. Također, svoje znanje implementirala je u Priručnik „Active in Sport Again“ koji će sadržavati detaljan opis aktivnosti i metoda kojima je cilj pokazati kako sportaši mogu nastaviti ostvarivati svoje životne ciljeve i nakon završetka sportske karijere. Osim preporuka o važnosti odgovarajućeg obrazovanja, održavanja fizičkog i mentalnog zdravlja i stjecanja radnog iskustva, namjena Priručnika je i educiranje bivših sportaša o upravljanju sportskim sustavima, ali i njihovim osobnim financijama.
    Kontinuirano aktivno sudjeluje na edukacijama, okruglim stolovima, seminarima, konferencijama predlažući konstruktivna rješenja,  a sve u svrhu i za dobrobit sustava sporta na svim razinama. Svakako je za spomenuti sudjelovanje na sportskoj konferenciji Sport Fest 2019. – tema: Uključivanje i ostanak djece u sportu, za koju je pobudila veliki interes svih sudionika.

PROFESIONALNA I TRENERSKA KARIJERA:
    2002. - Odbojkaški klub „Mladost” - trener mlađih dobnih kategorija pri
    ZŠS-u
    Dva puta osvojeno Prvenstvo Hrvatske za mlađe kategorije
    Dva puta osvojeno drugo mjesto na Prvenstvo Hrvatske za mlađe kategorije
    2012. - ZOS (Zagrebački odbojkaški savez) – trener za praćenje, kontrolu i
    trening perspektivnih i
    vrhunskih odbojkašica mlađih dobnih kategorija (2015.
    2012. - pomoćni trener seniorske Hrvatske odbojkaške reprezentacije
    2016. – izbornica Hrvatske ženske juniorske odbojkaške reprezentacije (prvi
    put nakon 8. godina Hrvatska se plasirala na Europsko prvenstvo u tom
    uzrastu) i Hrvatske ženske najmlađe kadetske odbojkaške reprezentacije
    2021. – predavač na Programu osposobljavanja za trenere odbojke pri
    Sportskom učilištu

POSEBNA PRIZNANJA I DOSTIGNUĆA:
    Godišnja nagrada Franjo Bučar 2016. godine
    Sedam puta osvojeno Prvenstvo Hrvatske
    Pet puta osvojen Kup Hrvatske
    Jedan put Kup prvaka Europe
    1. mjesto na Mediteranskim igrama u Francuskoj
    2. mjesto na Prvenstvu Europe u Češkoj (1997.)
    6. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Japanu
    8. mjesto na Svjetskom Kupu u Japanu
    7. mjesto na Olimpijskim igrama 2000.-te godine
    4. mjesto na Svjetskom B prvenstvu u Španjolskoj (1990.)
    5. mjesto na „European open“ u odbojci na pijesku (2003.)
    Članica prvog saziva Nacionalnog vijeća za sport
    Tri puta osvojeno Prvenstvo Jugoslavije
    Dva puta osvojen Kup Jugoslavije
    Stotinjak nastupa za reprezentaciju Hrvatske