• OBILJEŽAVANJE PETE OBLJETNICE SMRTI SPORTSKE LEGENDE I OSNIVAČA DSVR DRAGUTINA ŠURBEKA (8.8.1946. - 15.7.2018.)
    05. srpanj 2023

Delegacija Društva sportaša veterana i rekreativaca s predstavnicima Hrvatskog stolnoteniskog saveza i Stolnoteniskog saveza Zagreba položit će u utorak, 11. srpnja 2023. u 10.00 sati cvijeće na grob Dragutina Šurbeka u Aleji velikana na zagrebačkom groblju Mirogoj.

Pozivamo vas da uveličate i obilježite petu obljetnicu smrti najboljeg hrvatskog stolnotenisača svih vremena, jednog od najboljih hrvatskih sportaša 20. stoljeća i osnivača Društva sportaša veterana i rekreativaca.

Dragutin Šurbek - rezime sportskih postignuća - nagrada i priznanja:

30 puta prvak Republike Hrvatske
    30 puta prvak Balkana
    Osvajač 91. međunarodnog prvenstva
    37 odličja na svjetskim i europskim prvenstvima
    17 odličja na veteranskim svjetskim i europskim prvenstvima
    550 nastupa za reprezentaciju
    16 puta sudionik i osvajač najjačeg europskog turnira Top 12 Europ

Nagrade i priznanja:

Dobitnik nagrade Fair Play
    Najveće sportsko stolnotenisko priznanje „Swaitling“ Cup
    Dobitnik nagrade AVNOJ-a (ovu nagradu dobila su još samo 2 sportaša u bivšoj SFRJ)
    1 puta sportaš SFRJ
    5 puta sportaš Republike Hrvatske
    Odlukom predsjednika RH, dr. Franje Tuđmana, odlikovan redom Danice Hrvatske s likom Franje Bučara (29. svibnja 1995.)
    Dobitnik Nagrade HOO-a „Matija Ljubek“ za 2017.