• POTPISAN SPORAZUM O SURADNJI IZMEĐU ASOCIJACIJE SPORTSKIH VETERANA NOVOG SADA I DSVR
    13. svibanj 2022

Potpisan je Sporazum o suradnji između Asocijacije sportskih veterana Novog Sada i Društva sportaša veterana i rekreativaca u poslovnim prostorijama ASVNS u sklopu dvorane SPENS, a u cilju dugoročne, poslovne sportske suradnje. Uspostavljeni su novi kontakti koji će doprinijeti u predmetnoj suradnji na dobrobit šire sportske zajednice. Ovom prilikom zahvaljujemo se bivšim vrhunskim sportašima, sportskim legendama, olimpijskim pobjednicima te svjetskim i europskim prvacima, a posebno g. Jovanu Pejčiću organizatoru susreta, predsjedniku Skupštine g. Slavku Obadovu i predsjedniku Upravnog odbora g. Zoranu Pančiću na prijemu kao i svim vrhunskim sportašima veteranima Novog Sada.
    Dragi sportski prijatelji prezentirali su rad asocijacije u nadolazećem razdoblju te sve što su do sada realizirali. Uvažena delegacija ASVNS: g. Jovan Pejčić, bivši judo šampion, član Upravnog odbora, organizator i domaćin susreta, prof. dr. Slavko Obadov, predsjednik Skupštine, brončana olimpijska medalja u judu, gđa. Marija Veger, potpredsjednica Skupštine, tri brončane medalje s europskih prvenstava u košarci, najbolja košarkašica XX. stoljeća, g. Zoran Pančić, predsjednik Upravnog odbora, srebrna i brončana olimpijska medalja u veslanju, g. Vasa Mijić, potpredsjednik Upravnog odbora, zlatna olimpijska medalja u odbojci, g. Tadija Kačar, srebrna olimpijska medalja u boksu, istaknuti član Asocijacije, prof. Dobrivoje  Antonić, potpredsjednik Upravnog odbora i programski direktor, prof. Slobodan Krneta, generalni tajnik Asocijacije, g. Dušan Dačić, vicešampion svijeta u apsolutnoj kategoriji u karateu, član Upravnog odbora, g. Pavle Bajčetić, bivši reprezentativac u četiri sporta (boksu, judu, sambu i hrvanju slobodnim stilom), član Upravnog odbora, g. Aranka Binder, brončana olimpijska medalja u streljaštvu, član Asocijacije i glavni tajnik Asocijacije g. Slobodan Krneta istaknuti sportaš i sportski djelatnik.
    Ispred zagrebačke delegacije DSVR sudjelovali su: g. Neven Šavora, dopredsjednik Upravnog odbora DSVR, bivši vrhunski sportaš iz juda, jedan od osnivača DSVR i pomoćnik glavnog tajnika HOO za nacionalne sportske saveze i razvojne programe, g. Vjekoslav Šafranić, član Savjeta DSVR, bivši vrhunski sportaš iz karatea i kickboxinga s osvojenim zlatnim odličjima na SP i EP, predsjednik Sportskog saveza Grada Zagreba (krovna sportska organizacija zagrebačkog sporta), gđa. Renata Šašak, članica Savjeta DSVR, bivša vrhunska sportašica iz tenisa, jedna od najboljih sportašica Zagreba i Hrvatske te olimpijka, gđa. Branka Batinić, članica DSVR, bivša vrhunska sportašica iz stolnog tenisa i jedna od najboljih u Hrvatskoj i svijetu, brončana medalja u mješovitom dublu s g. Dragutinom Šurbekom na SP, 1981., Novi Sad (SPENS), g. Branko Peašinović, član Nadzornog odbora DSVR, član Nadzornog odbora SSGZ-a, bivši vrhunski sportaš iz odbojke na nacionalnoj i međunarodnoj razini, g. Tomislav Paškvalin, član Savjeta DSVR, dvostruki olimpijski pobjednik iz vaterpola (pridružit će se delegaciji 14.05.) i predsjednik SRT Lice i naličje vrhunskog sporta i gđa. Eleonora Kovač, stručna tajnica DSVR, članica Povjerenstva za nadzor stručnog rada SSGZ-a, predsjednica Povjerenstva za ocjenjivanje prijavljenih programa na PJPGZ pri SSGZ-u. Dopredsjednik g. Šavora pozdravio je sve prisutne u ime predsjednice Klaudije Bubalo i Upravnog odbora te svih eminentnih članova, olimpijaca, svjetskih i europskih prvaka, a koji nisu mogli prisustvovati iz opravdanih razloga. Ukratko su prezentirali rad DSVR-a te razmijenili iskustva, znanja i izmijenili prigodne poklone.