DOBITNICI DRŽAVNE NAGRADE ZA SPORT FRANJO BUČAR U 2020. GODINI

• DOBITNICI DRŽAVNE NAGRADE ZA SPORT FRANJO BUČAR U 2020. GODINI
    22. listopad 2020

Ante Kostelić, trenerski velikan s deset olimpijskih medalja, Petar Skansi, vrhunski igrač i trener te osvajač dva olimpijska odličja i Ivo Trumbić, vaterpolska legenda i vlasnik tri olimpijske kolajne, dobitnici su Državne nagrade za sport Franjo Bučar za životno djelo u 2020. godini. Godišnju nagradu dobili su Pero Kuterovac, Bruno Bošnjak, Mimi Vurdelja, Slaven Zambata, Stojko Vranković, Slavko Cvitković, Paulo Obradović, Neven Šavora, Željan Konsuo, Rea Hraski, Matija Gubica i Boris Milošević.
    Odluka o dobitnicima nagrada donesena je temeljem prispjelih prijedloga na ovogodišnji Natječaj, a donio ju je Odbor Državne nagrade za sport Franjo Bučar koji čine izv. prof. dr. sc. Tomislav Krističević, Marijeta Ćelić, Vlado Šola, Perica Bukić, Damir Martin, Stipe Pletikosa, Stojko Vranković, Mihovil Španja i Ana-Marija Vuković.

Iznimno smo ponosni na dobitnike, članove DSVR g. Slavena Zambatu i g. Nevena Šavoru - člana Upravnog odbora DSVR.
    Čestitke svim dobitnicama Državne nagrade za sport Franjo Bučar za 2020.