NAPUSTIO NAS JE VELIKAN HRVATSKE KOŠARKE BOŠKO BOŽIĆ - PEPSI

• NAPUSTIO NAS JE VELIKAN HRVATSKE KOŠARKE BOŠKO BOŽIĆ - PEPSI
    27. prosinac 2018

U petak je u 67. godini preminuo Boško Božić - Pepsi, košarkaški trener i osnivač KK Zagreb. Legendarni Pepsi zauvijek nas je napustio samo mjesec dana nakon što je primio Državnu nagradu sa sport "Franjo Bučar" za životno djelo.
    Nažalost i klub iz Trnskog koji je osnovao 1970. pod imenom Siget i iz njega otišao krajem devedesetih, ugasio se u istoj godini kad nas napustio Pepsi.
    Tri desetljeća je Boško Božić bio više od trenera u Zagrebu, a kao izbornik vodio je  mušku reprezentaciju Hrvatske na Eurobasketu u Francuskoj 1999. gdje su naši košarkaši predvođeni Tonijem Kukočem osvojili 11. mjesto, a Božić završio svoj izbornički mandat.

Boško Božić se tada posvetio vođenju Udruge hrvatskih košarkaških trenera, čiji je bio dugogodišnji predsjednik.

Hrvatska košarka je zaista doživjela veliki gubitak odlaskom sportskog velikana iz svijeta košarke. Hvala mu na svemu što je učinio za sve naraštaje koji su odrasli u svijetu košarke pod vodstvom gospodina Boška Božića - Pepsija.

Ovom prilikom izražavamo iskreno i duboko saučešće obitelji Božić.