HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN, 10. RUJNA 2017.

• HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN, 10. RUJNA 2017.
    05. rujan 2017

Hrvatski olimpijski dan (HOD) - osnovne značajke

HOD je projekt proslave sporta i olimpizma diljem Hrvatske, a ima tri cilja:
    •masovnije uključivanje građana u razne oblike sportskih aktivnosti i podizanje svijesti o važnosti redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima,
    •razvijanje svijesti o ulozi sporta u službi društva,
    •edukacija mladih o olimpijskom pokretu i njegovom značaju u svijetu.

U 10 godina, otkad se provodi ovaj projekt, u HOD-u je sudjelovalo preko 827.990 hrvatskih građana svih životnih dobi. Za odličan odaziv građana zaslužan je veliki broj partnera HOO-a koji su organizirali HOD u svojim sredinama: sportski klubovi, sportska društva i savezi, društva sportske rekreacije, fakulteti i dr.

Članovi DSVR-a koji su ujedno i aktivni sudionici sustava sporta Grada Zagreba na prigodan način obilježit će HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN unutar svojih sportskih klubova, sportskih saveza i društva.

Pridružimo se svi obilježavanju Hrvatskog olimpijskog dana, 10. rujna 2017. godine!