Ratko Rudić primio je nagradu "Vladimir Beara" - Nagrada za doprinos razvoju sportske kulture i društvene tolerancije

• Ratko Rudić primio je nagradu
    19. siječanj 2024

U prostorijama Hrvatskog novinarskog društva jedan od najtrofejnijih svjetskih trenera u vaterpolu i sportu općenito Ratko Rudić primio je nagradu "Vladimir Beara", koju su ustanovili Sportsko rekreativno društvo Srba u Hrvatskoj. Ratko Rudić je drugi laureat ovog izbora nakon lanjskog dobitnika, nažalost preminulog Miroslava Ćire Blaževića.
    Nagrada se dodjeljuje onima koji se zalažu za borbu protiv govora mržnje, diskriminacije i nasilja prema etničkim skupinama i onima koji osvještavaju mlade kroz promicanje pozitivnih društvenih vrijednosti - ravnopravnosti, tolerancije, multikulturalnosti.
    Ovom svečanom događaju prisustvovali su članovi DSVR dopredsjednik Upravnog odbora Tomislav Paškvalin, članovi Upravnog odbora Marcel Vučetić i Milivoj Bračun te drugi uvaženi govornici-uzvanici: Milan Martinović, predsjednik Sportsko rekreativnog društva Srba u Hrvatskoj, Boris Milošević, član Sabora Republike Hrvatske, Josip Pavić, državni tajnik u Ministarstvu turizma i sporta, Siniša Krajač, glavni tajnik HOO-a, Vjekoslav Šafranić, predsjednik Sportskog saveza Grada Zagreba i član Savjeta DSVR kao i predstavnici drugih sportskih udruga. Čestitke Ratku Rudiću na "Nagradi za doprinos razvoju sportske kulture i društvene tolerancije".