TUŽNA OBAVIJEST O SMRTI NAŠEG ČLANA GOSPODINA TIHOMIRA PALIJANA, PROF.

• TUŽNA OBAVIJEST O SMRTI NAŠEG ČLANA GOSPODINA TIHOMIRA PALIJANA, PROF.
    10. svibanj 2019

Drage članove DSVR-a, kolegice i kolege obavještavamo kako nas je iznenada napustio Tihomir Palijan, prof. (1960-2019), mentor i učitelj mnogih judaša.
    Rođen je 20.01.1960 u Lovasu, općina Vukovar.
    1975. godine počeo se baviti judom u Judo klubu "Vinkovci" gdje se zadržao sve do odlaska na fakultet u Zagrebu. Diplomirao je na Kineziološkom fakultetu Sveučilište u Zagrebu 1990.godine.
    Uz brojne natjecateljske rezultate, najviše se ističe onaj iz 1985. godine kada je bio u finalu apsolutne kategorije Prvenstva Jugoslavije u Sarajevu.
    Trenerskim se poslom počeo baviti 1981. godine u AJK Mladost s mlađim dobnim kategorijama. Od 1990. postaje trener seniorske ekipe istog kluba.
    Bio je angažiran u radu seniorske judo reprezentacije kao trener od 1993. do 1996. godine i vojne judo reprezentacije za žene kao trener od 1997. do 1999. godine., a na Svjetskim vojnim igrama, održanim 1999. godine u Zagrebu s ženskom ekipom osvaja treće mjesto.
    Od 1999. do 2007. godine organizira sveučilišna prvenstva Zagreba i Hrvatske u judu.
    Sudjelovao je 2001. godine na Univerzijadi u Pekingu kao trener studentske reprezentacije u judu.
    2002. godine sudjeluje kao trener i izbornik na Studentskom prvenstvu svijeta u judu. Muška ekipa osvaja sedmo mjesto.
    2003. godine sudjeluje kao trener muške i ženske reprezentacije u judu na Univerzijadi u Daegu, Južna Koreja.
    2003. godine dobiva zlatnu značku i diplomu Hrvatskog kineziološkog saveza u znak priznanja za uspješan rad.
    2004. godine sudjeluje kao trener muške i ženske reprezentacije u judu na Studentskom prvenstvu svijeta u Moskvi, Rusija. (Izvor: Hrvatski judo savez)

Ispraćaj našeg člana g. Tihomira Palijana bit će u ponedjeljak 13.5.2019. na zagrebačkom Krematoriju u 11.20 sati.

Društvo sportaša veterana i rekreativaca izražava duboku sućut obitelji Palijan.

Počivao u miru Božjem!