15. GODIŠNJA MEĐUNARODNA KONFERENCIJA "KONDICIJSKA PRIPREMA SPORTAŠA 2017."

• 15. GODIŠNJA MEĐUNARODNA KONFERENCIJA
    27. veljača 2017

Na Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu od 23. do 24. veljače 2017. održala se 15. godišnja konferencija “KONDICIJSKA PRIPREMA SPORTAŠA 2017.”

I ove godine, svoja znanja i iskustva iz kondicijske pripreme predstavili su najuspješniji hrvatski i strani stručnjaci i znanstvenici: Julen Castellano, Pedro Acazar, Joseba del Carmen, Nikša Sviličić, Milan Čoh, Julio Calleja, Francesco Cuzzolin, Ainhoa Prieto, Dajana Karaula, Sergej Ostojić, Nenad Njaradi, Marko Stojanović i drugi.

Brojnim su se posjetiteljima obratili rektor zagrebačkog Sveučilišta prof. dr. sc. Tomislav Sokol, predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora Zlatko Mateša, nagrađivani australski profesor i predsjednik NSCA, Greg Haff, pročelnik Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport Ivica Lovrić, glavni tajnik Sportskog saveza Grada Zagreba Zdenko Antunović, dekan Kineziološkog fakulteta dr. sc. Damir Knjaz i predsjednik organizacijskog odbora prof. dr. sc. Igor Jukić.

U uvodnom dijelu Joško Vlašić, Luka Radman, Mirko Krolo i Dragan Milanović predstavili su svoja dugogodišnja iskustva o postizanju vrhunskih rezultata u profesionalnom sportu, a Dajani Karaula, kondicijskoj trenerici VK JUG CO, dodijeljena je titula najboljeg kondicijskog trenera za 2016. godinu.

Konferencija Kondicijska priprema sportaša namijenjena je:
    • kondicijskim trenerima,
    • sportskim trenerima,
    • sportskim liječnicima i fizioterapeutima,
    • profesorima kineziologije,
    • studentima Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu,
    • ostalim stručnim kadrovima u sportu.
    Kao pisani trag ove konferencije publiciran je zbornik radova.

Predsjednica DSVR-a gđa. Klaudija Bubalo, prof., članovi Upravnog odbora DSVR-a, stručna tajnica Eleonora Kovač, prof. te pojedini članovi DSVR-a prisustvovali su otvaranju i kvalitetnim predavanjima ove, već tradicionalne konferencije.

„DSVR“