HRVATSKI SPORTAŠI NA 23. OLIMPIJSKIM IGRAMA U TOKIJU

  •  HRVATSKI SPORTAŠI NA 23. OLIMPIJSKIM IGRAMA U TOKIJU
    23. srpanj 2021

    U Tokiju se održavaju 23. ljetne Olimpijske igre, traju od petka 23. srpnja do nedjelje 8. kolovoza, a na njima Hrvatska ima ukupno 59 predstavnika, 39 u muškoj i 20 u ženskoj konkurenciji.
    Ovo su osme uzastopne ljetne Igre na kojima Hrvatska sudjeluje kao samostalna država. Samo nas je 1992. predstavljalo manje sportaša i sportašica, ali to ne umanjuje činjenicu da ponovno, kao i svaki put dosad, imamo vjere u to da na raznoraznim sportskim borilištima naši predstavnici mogu ostvariti lijepu berbu medalja i na dostojan način prezentirati Hrvatsku cijelom svijetu.
     
    Hrvatska na Olimpijskim igrama:
    Petak 23. srpnja
    VESLANJE
     2:00 Damir Martin, kvalifikacije samca

    Subota 24. srpnja
    BOKS
     3:00 Nikolina Ćaćić, šesnaestina finala kategorije do 57 kilograma
    GIMNASTIKA
     3:00 Tin Srbić, kvalifikacije na preči
    VESLANJE
     3:40 Martin i Valent Sinković, kvalifikacije u dvojcu bez kormilara
    STRELJAŠTVO
     3:45 Snježana Pejčić, zračna puška 10 metara, finale
    STOLNI TENIS
     Andrej Gaćina i Tomislav Pucar, prvo kolo pojedinačno
    TAEKWONDO
     6:00 Kristina Tomić, kategorija do 49kg, kompletni program
    TENIS
     Marin Čilić, prvo kolo pojedinačno
     Donna Vekić, prvo kolo pojedinačno
     Nikola Mektić i Mate Pavić, prvo kolo parova
     Marin Čilić i Ivan Dodig, prvo kolo parova
     Darija Jurak i Donna Vekić, prvo kolo parova

    Nedjelja 25. srpnja
    BOKS
     7:15 Luka Plantić, šesnaestina finala kategorije do 81kg
    KANU
     6:00 Matija Marinić, slalom C-1, kvalifikacije
    GIMNASTIKA
     Ana Đerek, kvalifikacije na gredi + kvalifikacije na parteru
    JEDRENJE
     Tonči Stipanović, prvi plov klase Laser
     Elena Vorobeva, kvalifikacije klase Laser Radial
    STRELJAŠTVO
     8:30 Petar Gorša i Milan Maričić, zračna puška 10 metara pojedinačno, finale
    PLIVANJE
     Ema Rajić, 100 metara prsno kvalifikacije
    VATERPOLO
     12:50 Hrvatska – Kazahstan, prvo kolo u skupini

    Ponedjeljak 26. srpnja
    KANU
     7:00 Matija Marinić, slalom C-1, polufinale i finale
    VESLANJE
     2:00 Damir Martin, četvrtfinale samca
    JEDRENJE
     Tonči Stipanović, drugi plov klase Laser
     Elena Vorobeva, drugi plov klase Laser Radial
    TAEKWONDO
     4:15 Toni Kanaet, kompletni program u kategoriji do 80 kg
     4:30 Matea Jelić, kompletni program u kategoriji do 67 kg
    TENIS
     Drugo kolo parova (Mektić/Pavić i Čilić/Dodig)

    Utorak 27. srpnja
    VESLANJE
     3:30 Martin i Valent Sinković, polufinale dvojca bez kormilara
    JEDRENJE
     Tonči Stipanović, treći plov klase Laser
     Mihovil i Šime Fantela, prvi plov klase 49er
    STRELJAŠTVO
     6:15 Snježana Pejčić i Petar Gorša, tandem, zračna puška 10 metara, za treće mjesto/finale
    PLIVANJE
     Nikola Miljenić, 100 metara slobodno, kvalifikacije
    TAEKWONDO
     3:15 Ivan Šapina, kompletni program kategorije preko 80kg
    TENIS
    Četvrtfinale muških parova
    VATERPOLO
     12:50 Australija – Hrvatska, drugo kolo u skupini

    Srijeda 28. srpnja
    JUDO
     4:00 Barbara Matić, kvalifikacije i finale kategorije do 70 kg
    JEDRENJE
     Mihovil i Šime Fantela, drugi plov klase 49er
    STRELJAŠTVO
     2:50 Josip Glasnović, kvalifikacije trapa
    TENIS
     Polufinale muških parova

    Četvrtak 29. srpnja
    JUDO
     4:00 Karla Prodan, kvalifikacije i finale kategorije do 78 kg
    VESLANJE
     1:30 Damir Martin, polufinale samca
     2:15 Martin i Valent Sinković, finale dvojca bez kormilara
    JEDRENJE
     Tonči Stipanović, četvri plov klase Laser
     Elena Vorobeva, treći plov klase Laser Radial
    STRELJAŠTVO
     8:30 Josip Glasnović, finale trapa
    PLIVANJE
     Nikola Miljenić, 100 metara leptir, kvalifikacije
    VATERPOLO
     8:30 Hrvatska – Crna Gora, treće kolo u skupini

    Petak 30. srpnja
    JUDO
     4:00 Ivana Marinić, kvalifikacije i finale kategorije preko 78 kg
    VESLANJE
     1:45 Damir Martin, A B i C finale samca
    JEDRENJE
     Tonči Stipanović, peti plov klase Laser
     Mihovil i Šime Fantela, treći plov klase 49er
     Elena Vorobeva, četvrti plov klase Laser Radial
    PLIVANJE
     Nikola Miljenić, 50 metara slobodno kvalifikacije
     Ema Rajić, 50 metara slobodno kvalifikacije
    TENIS
     Meč za broncu i finale muških parova

    Subota 31. srpnja
    ATLETIKA
     2:30 Sandra Perković i Marija Tolj, kvalifikacije u bacanju diska
    JEDRENJE
     Mihovil i Šime Fantela, četvrti plov klase 49er
    VATERPOLO
     8:30 Hrvatska – Srbija, četvrto kolo u skupini

    Nedjelja 1. kolovoza
    JEDRENJE
     7:30 Tonči Stipanović, plov za medalje u klasi Laser
     8:30 Elena Vorobeva, plov za medalje u klasi Laser Radial
    STOLNI TENIS
     Andrej Gaćina, Frane Tomislav Kojić i Tomislav Pucar, prvo kolo ekipnog natjecanja

    Ponedjeljak 2. kolovoza
    ATLETIKA
     13:00 Sandra Perković i Marija Tolj, finale u bacanju diska
    KANU
     2:30 Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 200 metara, kvalifikacije i četvrtfinale
    GIMNASTIKA
     11:00 Ana Đerek, finale na parteru
    JEDRENJE
     8:30 Mihovil i Šime Fantela, plov za medalje u klasi 49er
    STRELJAŠTVO
     9:50 Petar Gorša i Milan Maričić, trostav puška 50 metara, finale
    VATERPOLO
     8:30 Hrvatska – Španjolska, 5. kolo u skupini
    HRVANJE
     11:15 Božo Starčević, grčko-rimski stil u kategoriji do 77 kg, kvalifikacije, četvrtfinale i polufinale

    Utorak 3. kolovoza
    ATLETIKA
     2:20 Sara Kolak, kvalifikacije u bacanju koplja
     12:15 Filip Mihaljević, kvalifikacije u bacanju kugle
    KANU
     Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 200 metara, polufinale i finale
    GIMNASTIKA
     10:00 Tin Srbić, finale na preči
     10:45 Ana Đerek, finale na gredi
    HRVANJE
     11:15 Božo Starčević, grčko-rimski stil u kategoriji do 77 kg, repesaž i finale
     Ivan Huklek, grčko-rimski stil u kategoriji do 87 kg, kvalifikacije, četvrtfinale i polufinale

    Srijeda 4. kolovoza
    KANU
     Vanesa Tot, sprint C-1 na 200 metara, kvalifikacije i četvrtfinale
     Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 500 metara, kvalifikacije i četvrtfinale
    BICIKLIZAM
     Josip Rumac, cestovna utrka
    HRVANJE
     Ivan Huklek, repesaž i finale grčkog-rimskog stila u kategoriji do 87 kg
    VATERPOLO
    Četvrtfinale

    Četvrtak 5. kolovoza
    ATLETIKA
     4:00 Filip Mihaljević, finale u bacanju kugle
     2:00 Ana Šimić, kvalifikacije skoka u vis
    KANU
     Vanesa Tot, sprint C-1 na 200 metara, polufinale i finale
     Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 500 metara, polufinale i finale

    Petak 6. kolovoza
    ATLETIKA
     12:50 Sara Kolak, finale u bacanju koplja
    VATERPOLO
     Polufinale

    Subota 7. kolovoza
    ATLETIKA
     7:00 Bojana Bjeljac i Matea Parlov Koštro, ženski maraton
     7:00 Ana Šimić, finale skoka u vis
    KARATE
     Ivan Kvesić, kompletni program kategorije preko 75 kg

    Nedjelja 8. kolovoza