BIOGRAFIJE - Iva Šimenc

ime i prezime: Iva Šimenc
    sport: sinkronizirano plivanje
    status člana: Redovan - DA

IVA ŠIMENC, bivša je vrhunska sportašica iz sinkroniziranog plivanja i višestruka prvakinja Hrvatske. 2000. godine osvojila je 1. Hrvatski kup u ženskom vaterpolu. Dopredsjednica je Hrvatskog Saveza Sinkroniziranog plivanja te eminentna međunarodna sutkinja FINA – A. Članica je Stručnog povjerenstva i Predsjednica matične sudačke organizacije, a od 2000. godine uvrštena je na Međunarodnu europsku listu sudaca (LEN) te je izabrana za najviši rang (A sudac) na Svjetskoj listi sudaca.
    Danas je viši predavač na Edukacijsko rehabilitacijskom fakultetu. Dobitnica je Diplome i zlatne značke Hrvatskog kineziološkog saveza, koju je dobila kao istaknuti kineziolog 2014. godine.
    Međunarodna organizacija vodenih sportova (FINA) delegirala je Ivu Šimenc za sutkinju za predolimpijski kvalifikacijski turnir koji se održao u Tokiju, a što je prvi put u povijesti za jednu hrvatsku sutkinju.